Комментарии к сообщению #70205

Сергей Фатеев,192.168.126.249, Четверг, 2 Октября 2003 17:35
Сериозно как совершились ваши матчи с Интер?
Ми сиграли с Интер на полуфиналь кубок чемпионов през 1967, к сожалению мечта играть на финал и тогда как и в следущие два раза не осуществилась.

Первие два матча совершились 1:1 и 1:1 и пришлось играть третий на неутральний терен в Белгию насколько я помню. Но тогда идиотов в руководстов клуба продали хозяйство матча для новий клубний автобус которий италианци нам дали. Так и третий матч игрался в Болони и Интер победил нас с 1:0 перед свою публику.

Стадион: Сан Сиро - 75 000 :)

Жребият е немилостив към ЦСКА и ни изпраща в устата на лъва. Интер - двукратен европейски и световен клубен шампион е име, от което би се уплашил всеки съперник в света. Начело тогава на този тим е "Магьосникът" Хеленио Херера, а съставът на отбора е съзвездие от играчи като Суарес, Мацола, Факети, Пики, Бургнич, Жаир, Корсо... които очакват да глътнат" отбор като нашия, но...

Състав на Интер: Сарти, Бургнич, Факети, Бедин, Гуарнери, Пики, Жаир, Мацола, Капелини, Суарес, Корсо.

Състав на ЦСКА: Ст. Йорданов, Ив. Василев, Б. Гаганелов, Хр. Маринчев, Б. Станков,
Д. Пенев, К. Райков, Н. Цанев, Н. Радлев, Д. Якимов, Асп. Никодимов.

Голмайстори: 1:0 Факети (45), 1:1 Цанев (66)

На терена на Сан Сиро армейците не трепват пред голямото име на съперника. Макар обстановката да е до крайност нажежена и стряскаща за гостите, българите бързо показват на съперника, че трябва да се съобразява с тях, макар италианците да имат надмощие в играта. В 32 минута Кирил Райков фоулира Соларес и съдията отстранява нашия играч. Това е тежък момент за армейците, но не ги депресира. Секунди преди края на полувремето Факети открива резултата за Интер.

Маринчев и Цанев атакуват вратата на Интер.

След почивката обаче армейците са по-активни. В 66 минута Якимов е спрян с нарушение и Цанев изпълнява свобоен удар, топката се отбива от "стената", но той отново нанася удар, който намира вратата за 1:1. Домакините заиграват като ужилени, нервничат, а и съдията е пристрастен към тях, давайки им аван с продължение от цели пет минути. Въпреки всичко, защитата ни е железна и срещата завършва с равенство във врящия от напрежение котел на Сан Сиро!

--------------

26 април 1967 г. - полуфинал, реванш

ЦСКА - Интер (Милано) 1:1

Съдия: Закариеги (Испания)

Стадион: Васил Левски - 70000

Д. Пенев, Цв. Атанасов, Н. Цанев, Н. Радлев, Д. Якимов, Асп. Никодимов.

Капелини, Соарес, Корсо.

Голмайстори: 0:1 Факети (62), 1:1 Радлев (78)

Малко е да се каже, че търсенето на билети за мача се превръща в хистерия. Остават много незадоволени в желанието да попаднат на стадиона.

Интер и ЦСКА излизат на стадион Васил Левски за срещата реванш

ЦСКА започва много силно мача и до първия половин час италианците са парирани. В 22 мин. топката наистина влиза в мрежата зад Сарти, на съдията отменя гола поради отсъден непряк удар. Две минути преди почивката удар на Цанев с глава облизва напречната греда. И второто полувреме играта не се променя, като ударите към врата са 14:4 в полза на ЦСКА. Но въпреки тоталния натиск на домакините, италианците удържат щурма и при една от атаките си бележат. 12 минути преди края нашите са възнаградени с гол, отбелязан от Радлев. Победата е по-близо от всякога.

-----------------------------

3 май 1967 г. - полуфинал, трети мач

Интер (Милано) - ЦСКА 1:0

Съдия: Дийнст (Швейцария)

Стадион: Комунале, Болоня - 50000

Като странно се възприема решението третият мач да се играе в Болоня, защото така или иначе Интер играе на своя земя: През първото полувреме Интер играе много по-силно отколкото и в двата предишни мача и всъщност тогава се разплита възела, във фаталната 13-а минута при удар на Капелини с глава, посрещнал центриране на Корсо, топката намира нашата врата.

Състав на Интер: Сарти, Бургнич, Факети, Бедин, Гуарнери, Пики, Доменгини, Мацола, Капелини, Соарес, Корсо.

Голмайстор: 1:0 Капелини (13).

След почивката армейците се стараят много да променят ситуацията, но остават с актив само от няколко далечни удари, спасени без трудност от Сарти.

Така завършват трите епични битки на ЦСКА с Интер, в които армейците оставят ярка историческа диря в летописа на своя клуб и в историята на евротурнира с добрата си игра.